Kdo jsem

Jméno a příjmení:  Bedřich Cyril Liptovský
Pohlaví : Mužské/Muž
Druh: Savec - Člověk, bohužel.
Sexuální orientace: Heterosexuál
Datum narození: 1977
Rodiště: Pardubice
Současné bydliště: Pardubice
Rodinný stav: Ženatý se závazky
Další užívané přezdívky: Becy.L, Im.Becy.L, Automat70, BLRobot, Emergence B., Krasohledač, CeYx, CeYx77, Pavel LedňáčekOblíbené citace
Člověk - to zní hrdě (Maxim Gorkij)
Člověk musí žít velmi dlouho, aby se stal člověkem (Antoine de Saint Exupéry)
Všichni jsme jen výsledkem toho, o čem jsme přemýšleli.(Budha)

Stručná charakteristika a několik výroků o mé maličkosti
Jsem osoba plachá s nutností hovořit i když nikdo neposlouchá.
Nemám rád lidi, ale bez nich bohužel delší dobu nevydržím.

Co ta hrozná čeština?
Všem učitelům a profesorům českého jazyka, jazykopravcům, jazykozpytcům, jazykolamačům a horlivým příznivcům českého jazyka se předem omlouvám. Nejsem v českém jazyce příkladem dobrého studenta. To už poznali mí učitelé na základní škole. Ale snažím se nebrat neznalost jazyka jako překážku v tom se vyjádřit. Případné námitky, korekce a jiná upozornění na nesprávnost jazyka českého budiž vítány.

Další osobní otázky a odpovědi: 

Ekologie, životní prostředí a životní styl

Boj proti globální oteplení.
NE: Pokud se podíváte na celou problematiku globálního oteplování zpovzdálí, je každému normálně smýšlejícímu člověku jasné, že MY chování naší planety ještě zcela nerozumíme. Nemáme ani zkušenost ani ponětí jak se naše planeta chová z pohledu globálních změn. Věřím že je vhodné omezit naše znečištˇování životního prostředí. Ne však kvůli globálním změnám, ale kvůli dopadu znečištění na naše zdraví.

Jaderná energie:
ANO. Jsem přesvědčen že jaderná energie je ve výsledku menším zlem než všechny ostatní běžně používané zdroje energie. A to včetně solárních, větrných a vodních elektráren.

TEMELÍN:
ANO. Naše spotřeba elektrické energie roste. Nevidím jediný důvod proč nerozšiřovat naše zdroje energie. Je třeba ale dbát na bezpečnost. Případná havárie by byla katastrofální. Kdo ale může dneska říci "od zítra nepotřebuji elektřinu"?.

Výzkum kmenových buněk
ANO. Pokud tato technologie může v budoucnu zachraňovat životy, musíme se o ní poučit. Věřím, že člověk v budoucnu dokáže nastavit takové etické principy, aby nedocházelo k zneužívání této technologie.

Zdravá výživa:
ANO, ale v mezích rozumného lidského uvažování. Tělo si často řekne co chce samo.

BIO výrobky:
Spíš NE. Nebráním se BIO výrobkům ale nejsem jejich horlivým zastáncem. Dám přednost domácímu mléku před krabicovým. ALE! Nálepka BIO na velkém množství dnešních výrobků je spíš marketingovým tahem firem než pokusem o zdravou stravu.

Veřejný zákaz kouření
REGULOVAT. Tam kde se vyskytují kuřáci i nekuřáci společně je třeba respektovat obě strany. V přítomnosti nekuřáků je třeba vyhradit a oddělit místa pro kuřáky tak, aby svobody dosáhli obě skupiny. V extrémních případech, kdy není možné respektovat obě strany, má dostat přednost zdravý životní styl nekuřáků.

aktualizováno 4.2018

Politika a politici

Moje politická orientace
STŘED. Nejsem organizován v žádné politické straně. Jednu dobu jsem byl přívržencem ODS. Po mnohých skandálech a změnách v ODS již touto stranou víceméně pohrdám. Částečně se ztotožňuji s volební programem TOP09.

Politické strany:
* ANO: NE, Nechci mít ze státu korporaci.
* ČSSD: NE, příliš sociálních výdajů na které tento stát nemá. Jejich reformy považuji za směr "řecko".
* KSČM: NE, podobně jako u ČSSD ale navíc odpor ke komunistické ideologii která na pozadí této strany jistě stále bují..
* ODS: NE, po mnohých skandálech ji považuji za zkorumpovanou.
* SPD: NE, Vláda jednoho muže. Navíc na mě působí jako silně extrémní strana s tahem na nacionalizmus. Z toho nemůže vzejít nic dobrého.
* Piráti: Spíše NE. Jejich program není špatný, ale nevidím v nich silného politického konkurenta ostatním stranám. Navíc kdo si dá do názvu strany to že chce krást a znásilňovat?!
* KDU-ČSL: NE, tento druh politiky se mi zdá poněkud podivný
* Zelení: NE, až příliš ekologických témat
* VV: NE, populistická strana která si nevidí do huby.
* TOP09: Někdy. Částečně souhlasím s jejím volebním programem.
aktualizováno 4.2018

Trestně stíhaný premiér nebo jiný politik.
VADÍ. Myslím, že k tomu není co dodat. Podívejte jak jen napojení na kmotry zdecimovalo ODS. A u ANO přímé trestní stíhaní nevadí?!

Prezident Miloš Zeman
VADÍ. Přesto že postupuje politicky a právně korektním způsobem, jeho dosavadní kroky vedou postranními uličkami a na hranách právních kliček současného systému. Jeho rétorika je mnohdy založena na obscénnosti a nadřazeném vyjadřování. Nelze mu však upřít politickou vyzrálost, všeobecný nadhled, znalosti dějin i významnou sečtělost.

President Václav Klaus
NEVADÍ. Některé jeho výroky jsou někdy kontroverzní a málo pochopitelné. Na druhou stranu v mnoha případech se později ukáže že měl pravdu. Není asi nejlepším představitelem naší země všech dob, ale co lepšího tahle země může dnes nabídnout?

Premiér Petr Nečas
NEVADÍ. Většinou jeho vystupování považuji za vkusné, logické a srozumitelné. Někdy nezbývá než kroutit hlavou nad postupy jeho vlády, ale dá se usoudit, že mnoho kroků nevede jen z jeho přesvědčení.

Volba prezidenta
PŘÍMÁ. Považuji přímou volbu prezidenta za jasný důkaz demokracie. Chápu obavy všech jejich odpůrců. Sám se bojím, že volba prezidenta bude spíše finančním loby mocných. Ale nelze tento prvek přímé demokracie opomíjet. Doufejme že etické principy této volby časem ještě dopilujeme.

aktualizováno 4.2018


Sociální témata

Poplatky u lékaře
NE - Přístup k lékařské péči by měl být zdarma a ve stejné kvalitě pro všechny.

Poplatky v lékárnách 
NE - Platit za to že mi lékař něco předepsal mě přijde jako okrádání a mafiánské zacházení. Nevidím jediný důvod pro by nemohli existovat automatizované bezplatné výdejny léků.

Platba za TV a rozhlas
NE - Kvalita a nabídka služeb televizních a rozhlasových stanic neodpovídá službě kterou bych chtěl dotovat.


Internet

Regulace internetu
NE. Obsah internetu by měl být neregulovaný a zcela bez zásahu. Na druhou stranu měla by být jednoduše dohledatelná a postižitelná internetová kriminalita, propagace rasizmu, dětská pornografie a další humus moderní společnosti.

Mazání komentářů
ANO. Svobodný internet neznamená ztrátu práva nad vlastním obsahem. Ovlivňovat svůj prostor a moderovat nebo omezovat projevy dalších osob na mém osobním internetovém prostoru považuji za nedílnou součást mých práv a svobod ve virtuálním prostoru.


Ostatní


Restituce církevního majetku
ANO. Ale formou podobnou běžným restitucím. Řešit každý jednotlivý hmotný statek individuálně.

Evropská Unie
ANO. Naše malá zem zatím neumí být osamoceným a suverénním jezdcem v Evropě. Je nutné se proto spojit s ostatními evropskými státy a kooperovat s nimi.

EURO
NE, V současné ekonomické situaci je naše zabrzděnost výhodou. I když jednotná měna pro celou oblast Evropy mě přijde z čistě uživatelského pohledu jako skvělá věc. Ekonomický dopad je však za moje hranice chápání a v současnosti se zdá že přejít na Euro by byla finanční sebevražda.

Trest smrti
NE, Není možné ovlivňovat životy jiných tak, aby docházelo ke ztrátě na životech. Věřím že každý život je něčím důležitý nebo alespoň prospěšný.

OSA
NE - Tunel a okrádání lidí na základě pochybného nastavení právního systému.

Radar
NE, Konstrukce radarových a jiných vojenských zařízení na území cizích států mě přijde jako ústupek před národní suverenitou daného státu a v dané oblasti.


Duše hráče - Počítačové hry

Jsem hráč se staré školy. Baví mě lehčí strategie, RPG a sem tam nějaká oddechová střílečka. Nesnáším závody aut a letecký simulátory.Hraji i webgames a MMO. Bohužel poslední dobou mám na hraní čím dál tím méně času. Za oblíbené hry považuji serii XCOM (zejména díly 1-2), ale také například NeverWinter Nigths, Heroes of Might and Magic 1-5, Diablo nebo také klasický Fallout.

Zajímají vás další otázky či odpovědi? Pošlete email nebo napište do komentářů.