Oblíbený software


Na následující stránce se seznámíte tak trochu s mým počítačem, mobilem a notebookem. Najdete zde totiž mé oblíbené pomocníky, které často využívám při práci a zábavě.
aktualizováno 24.6.2012

KeePass Password Safe

Pamatovat si větší množství hesel nutí uživatele k základní chybě: používat stále stejné hesla všude možně. Pokud chcete této chybě předejít začněte používat například následující nástroj. Bezpečné úložiště vašich hesel, odkazů a generátor hesel se musí hodit skoro každému. Verze bez nutnosti instalace (pro USB) je samozřejmostí.

OS: Windows, Android
WWW: http://keepass.info/

CCleaner

Pomocník při promazávání nadbytečného obsahu vašeho disku. Umí promazat dočasné soubory u prohlížečů, log soubory nebo tmp adresáře. Umí pročistit i registry a spravovat spouštění programů po startu. Možno získat i verzi bez nutnosti instalace (pro USB)

OS: Windows
WWW: http://www.ccleaner.com/ , http://www.piriform.com/

Google Reader

Téhle RSS čtečce od Googlu sice ještě pár kousků k dokonalosti chybí, ale i přesto musím uznat, že jde o celkem použitelný produkt. Důležité je pro mě hlavně možnost přistupovat k RSS čtečce z vícero míst a tahle čtečka samozřejmě umí.

Plusy:
Přístup odkudkoli. Není nutno mít specifický SW na vašem PC. Štítky a hvězdičky. Možnost zařadit jeden zdroj do více skupin.

Mínusy:
Velmi málo možností filtrování. Nemá hromadné označení starších záznamů (např. od data XY).

OS: Windows
WWW: http://www.google.com/reader/view/

Žádné komentáře: